Mağusa Suriçi'ne Hoşgeldiniz


     Sizi sağladiği kültürel çeşitlilikle Kıbrıs'ın en güzel şehirlerinden biri olan Mağusa'yı ve tarihi mirasıyla eşi benzeri olmayan Suriçini ziyaret etmeye davet ediyoruz. Adanın köklü geleneklerine ve meşhur Kıbrıslı misafirperverliğine şahit olacağınız harika bir şehir.

     Mağusa Suriçi zengin kültürel mirası ile uluslararası önem taşıyan ve uzun çalkantılı tarihine rağmen bu zenginliği sürdürmeyi başaran tarihi bir şehirdir. MÖ 3. yüzyılda kurulan ve Doğu Akdeniz'de yoğun nakliye yolları boyunca yer alan Mağusa, ayrıca Hıristiyan Haçlılar ve Osmanlı Türklerinin orduları için, ve de Avrupa ve Yakın Doğu tüccarlar için işlek bir liman oldu. Küçük liman kenti olan Mağusa’nın önemi 1291 yılında Acre’nin düşüşünden sonra, Konstantinopolis'e ve Venedik'e rakip önemli bir bölgesel ticari liman olunca arttı. Mağusa son bin yılda arka arkaya Batı Avrupa fatihleri tarafından yönetildi ve Haçlı döneminde Kudüs krallarının taç giyme yeri olarak ün kazandı.

     Ziyaretçiler, Mağusa’nin renkli kafeleri, tarihi yapılari, kiliseleri ve Osmanlı döneminden kalma camiileri ile kaplı şirin sokaklarında gezmekten çok zevk alacaklar. Bu efsanevi şehrin tarihini daha iyi anlayabilmek için, tarihi eserlerini ve müzelerini ziyaret etmenizi ve şehrin yeşillikleri arasinda, deniz kokusu eşliğinde, Shakespeare'in Othellosuna ilham kaynağı olan, kale duvarları boyunca yürümenizi tavsiye ederiz, veya rahatlayıp bir kafede şarap ve yemek yemek için bize katılabilirsiniz.

Mağusa Suriçine Hoşgeldiniz


Gelecek Etkinlikler

Planan bir etkinlik yok.